سه شنبه, آبان 01, 1397
بولتن | اخبار و مقالات شرکت ستاک
کد مطلب : 381  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 9140   |   تاریخ درج: دوشنبه, آذر 01, 1395   |   ساعت: 02:33 ب.ظ   |  منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی شرکت ستاک

 

توصیه به مشترکین خدمات میزبانی شرکت در ارتباط با نرم افزار OutLook

بعنوان یک همراه، خدمت رسان و مشاور، قویاً به شما عزیزان توصیه میکنیم؛ با عنایت به مشکلات امنیتی و عملکردی موجود در نرم افزار Outlook، دسترسی کاربران سازمانی خود به این نرم افزار (مخصوصا نسخه های قدیمی) را قطع نمائید.


مشترکین و همراهان محترم خدمات میزبانی شرکت ستاک
باسلام و عرض خسته نباشید

بعنوان یک همراه، خدمت رسان و مشاور، قویاً به شما عزیزان توصیه میکنیم؛ با عنایت به مشکلات امنیتی و عملکردی موجود در نرم افزار Outlook دسترسی کاربران سازمانی خود به این نرم افزار (مخصوصا نسخه های قدیمی) را قطع نموده و برای ارسال/ دریافت و مدیریت ایمیل های مجموعه متبوع خودتان از طریق سامانه مدیریت ایمیل (وب میل) که همه شما عزیزان، اطلاعات دسترسی آن را در اختیار دارید و عموما از طریق آدرس های چون ( پسوند. نام دامنه. mail) و (/webmail پسوند. نام دامنه) در دسترس میباشد، اقدام نمائید. 

چراکه نرم افزار Outlook، مشکلات امنیتی عدیده ای چون؛
1- این نرم افزار، دسترسی مستقیم مایکروسافت و نیز امکان بالای دسترسی تبهکاران اینترنتی به اطلاعات اکانت ایمیل کاربران (یعنی نام کاربری و رمز عبور) را فراهم می نماید که در برخی موارد علاوه بر امکان وقوع طیف گسترده ای از سوء استفاده های اینترنتی، منجر به ارسال اسپم از طریق ایمیل شما به روش Spoofing می شود که کمترین عواقب آن، مسدود شدن دامنه و ایمیل شما از طرف سرور میزبانی می باشد.
2- تاخیر در ارسال ایمیل های شما به دلیل بررسی محتوا و نگه داشتن ایمیل های ارسالی کاربران بر روی سرورهای مایکروسافت به بهانه بررسی های امنیتی.
3- امکان به اشتراک گذاری آسان اسناد محرمانه شرکت توسط کاربران نرم افزار بر روی سرویس های OneDrive ،Dropbox و Google Drive که همیشه امکان خوبی محسوب نمی شود و می تواند باعث افشای خواسته و ناخواسته ایمیل ها و اسناد محرمانه شرکت شما با افراد و کاربران غیر شود.
همچنین روزانه ما با تماس تلفنی و ایمیل برخی از مشتریان روبرو هستیم که در استفاده از نرم افزار outlook به ویژه در ارسال ایمیل از طریق آن، دچار مشکل هستند. مشکلاتی که هیچ ارتباطی به کیفیت خدمات میزبانی و یا نحوه پاسخگویی شرکت ارائه دهنده این خدمات ندارد. برای نمونه؛
زمانیکه شما در ارسال ایمیل از طریق outlook دچار مشکل هستید، علاوه بر اینکه مشکل می تواند در تنظیمات نرم افزار باشد که توسط شما انجام شده است، گاها آنتی ویروس ها و فایروال ها هم به دلیل، عملکردهای نامتعارف نرم افزار outlook، مانع از ارسال ایمیل از این نرم افزار می شوند که عموما با غیرفعال کردن فایروال و آنتی ویروس مشکل رفع میگردد و یا در ایران برخی از خدمات دهندگان اینترنت مانند “شاتل” و“داتک”، پورت ارسال که بصورت استاندارد پورت 25 است را بسته اند و به شما اجازه استفاده از این پورت را نمی دهند و شما در ارسال با مشکل مواجه می شوید که دوباره این مورد هم به شرکت ارائه دهنده خدمات میزبانی ارتباطی ندارد.
و یا گاها گزارش می شود که از یک ایمیل چند نسخه به گیرنده ارسال شده است که این مشکل می تواند بعلت وجود تعداد بیش از حد ایمیل در پوشه Sent، باز بودن همزمان چند نسخه از نرم افزار Outlook بر روی یک سیستم، پائین بودن زمان فیلدServer Timeout و یا اسکن شدن ایمیل ارسالی توسط آنتی ویروس باشد که مجددا بررسی عوامل فوق از حیطه اختیارات شرکت ارائه دهنده  خدمات میزبانی خارج میباشد.
لذا مجددا به شما عزیزان توصیه می شود با عنایت به دلایلی که در بالا به آن اشاره شد نسبت به استفاده از نرم افزار Outlook  تجدید نظر نمائید، گرچه که این مهم ترک یک عادت دیرینه باشد و یا اینکه با علم به موارد فوق کماکان به استفاده از آن ادامه دهید که در هر حالت از اینکه در کنار ما هستید و افتخار خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز را داریم خرسندیم و همواره همراه شما خواهیم بود.

 

Share نسخه مخصوص چاپ
مقالات مرتبطی وجود ندارد

نظرات (0)

 
مجوزهای فعالیت و عضویت در مجامع تخصصی | مستندات مربوط به مجوزها و انجمن های تخصصی را در صفحه "معرفی ستاک> مجوزها و عضویت ها" مشاهده نمائید.

عضو شرکت های دانش بنیان

عضو شرکت های دانش بنیان

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

سازمان مالیاتی کشور

اتحادیه کامپیوتر تبریز

رتبه ممتاز اتحادیه کامپیوتر

فن بازار ملی ایران

انسیتیتوی جهانی IDTechEx

انسیتیتوی جهانی IDTechEx

انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی

انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی 

کميته فنی فناوری اطلاعات ایران

کميته فنی فناوری اطلاعات ایران

شبکه تحلیلگران فناوری کشور

شبکه تحلیلگران فناوری کشور

انجمن بین اللملی Mifare

انجمن بین اللملی Mifare

پاراکلینیک فناوری اطلاعات

کنسرسیوم شرکتهای فاوا

انجمن تحقیق و توسعه ایران

انجمن تحقیق و توسعه ایران

خانه نوآوران صنعت ایران

خانه نوآوران صنعت ایران

جشنواره وب ایران

شورای عالی اطلاع رسانی

بام فاوا شورای عالی اطلاع رسانی