جمعه, خرداد 16, 1399
بولتن | اخبار و مقالات شرکت ستاک
کد مطلب : 339  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 18040   |   تاریخ درج: دوشنبه, شهريور 30, 1394   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |  منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 

رایانش ابری به توسعه کسب و کارها کمک می کند

کاهش هزینه دسترسی به نرم افزارها و ارائه امکانات سخت افزاری از جمله فرصت هایی است که رایانش ابری در اختیار قرار می دهد که با این وجود می توان میزان قابل توجهی از دانش اموختگان را در زمینه فناوری اطلاعات مشغول به کار کرد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس خسرو سلجوقی بهترین حوزه تولید اشتغال را بخش خدمات دانست و گفت: بهترین حوزه‌ای که می‌تواند تولید اشتغال را با خود به همراه داشته باشد، بخش خدمات است که می‌توان آن را با استفاده از تکنولوژی بهبود داد.
مهندس سلجوقی اظهار داشت: در این میان هزینه ایجاد شغل در بخش صنعت حدود سه هزار میلیون ریال و در حوزه فاوا 480 میلیون ریال است.
وی که در دومین همایش بین المللی نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار در خصوص فرصت های کار آفرینی در  فناوری اطلاعات و ارتباطات برای زنان سخن می گفت، افزود: زنان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند به جای آن که برای ورود به بازار کار سهم خود را مطالبه کنند جامعه باید به این درجه از توسعه یافتگی برسد که سهم خود را از کار و فعالیت ایشان طلب کند.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به رشد سه برابری تعداد گوشی های هوشمند در طول پنج سال گذشته در دنیا گفت:  کشور ما نیز در پنج سال اخیر با رشد قابل توجه تعداد گوشی های هوشمند مواجه شده است.
مهندس سلجوقی همچنین بهره گیری از ابزارها و امکاناتی که تلفن هوشمند در اختیار قرار می دهد را راهی برای توسعه کسب و کار های نوین  در کشور خواند و افزود: حجم بالای استفاده از دستگاه های سیار این موضوع را بیان می‌کند که این تکنولوژی از مولفه‌های اساسی زیرساخت به شمار می‌آید و اهمیت بسیار بالایی دارد.
وی در ادامه، سلجوقی همچنین به حمایت های سازمان فناوری اطلاعات از کار آفرینان نو پا  اشاره کرد و افزود: با ارائه امکانات زیرساختی همچون ارائه پهنای باند و سرور رایگان به مدت یکسال تلاش داریم تا از ایده های خلاق نوکارآفرینان در حوزه های فنآوری اطلاعات حمایت کنیم.
وی در پایان تامین امکانات زیرساختی توسعه، راه اندازی نهاد های فرهنگی همچون پارک های علم و فرهنگی، مراکز رشد و کریدورهای علم و فناوری و همچنین کاهش هزینه پهنای باند را راهکارهای  مناسبی در جهت توسعه کارآفرینی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات خواند.

 

Share نسخه مخصوص چاپ
مقالات مرتبطی وجود ندارد

نظرات (0)

 
مجوزهای فعالیت و عضویت در مجامع تخصصی | مستندات مربوط به مجوزها و انجمن های تخصصی را در صفحه "معرفی ستاک> مجوزها و عضویت ها" مشاهده نمائید.

عضو شرکت های دانش بنیان

عضو شرکت های دانش بنیان

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

سازمان مالیاتی کشور

اتحادیه کامپیوتر تبریز

رتبه ممتاز اتحادیه کامپیوتر

فن بازار ملی ایران

انسیتیتوی جهانی IDTechEx

انسیتیتوی جهانی IDTechEx

انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی

انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی 

کميته فنی فناوری اطلاعات ایران

کميته فنی فناوری اطلاعات ایران

شبکه تحلیلگران فناوری کشور

شبکه تحلیلگران فناوری کشور

انجمن بین اللملی Mifare

انجمن بین اللملی Mifare

پاراکلینیک فناوری اطلاعات

کنسرسیوم شرکتهای فاوا

انجمن تحقیق و توسعه ایران

انجمن تحقیق و توسعه ایران

خانه نوآوران صنعت ایران

خانه نوآوران صنعت ایران

جشنواره وب ایران

شورای عالی اطلاع رسانی

بام فاوا شورای عالی اطلاع رسانی